przewozy do Anglii
pon. / czw. / sob.

przewozy do Polski
śr. / sob. / niedz.

kontakt w Polsce
+48 735 230 001

kontakt w Anglii
+44 7467 520 164

zadzwoń teraz

Czy busy do Anglii będą jeździły po brexicie?

gru 7, 2019

Na to pytanie chciałby znać odpowiedź każdy przewoźnik. Nie tylko busy do Anglii, ale jak będzie wyglądał transport po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wciąż czekamy, na chwilę obecną nic nie jest wiadomo, ani też nic nie jest możliwe do przewidzenia. Logicznie można jedynie dedukować, że jeżeli granica pomiędzy Francją a Anglią zostanie uszczelniona to czas przejazdu się wydłuży. Oznaczać to może również korektę cen biletów.

Busy do Anglii brexit i pozostały transport

Kolejną kwestią jest sprawa transportu towarów reglamentowanych, a więc tytoniu, alkoholu, papierosów oraz innych objętych limitem. Busy do Anglii nie obejmują tylko i wyłącznie przewozu osób, ale również innych towarów w jednym transporcie. Każdy prywatny przewoźnik korzystając z kontaktów handlowych w Wielkiej Brytanii dowozi towar do sklepów. Przewozy Anglia Polska transportują również całe palety z różnymi innymi towarami takimi, jak: sprzęt RTV, AGD, motocykle, skutery, quady, meble oraz nietypowe zamówienia pochodzące z giełdy transportowej. Przewóz osób to główne źródło dochodu prywatnego sektora mini przewozów, ale na nim się nie kończy.

Przeprowadzki z Anglii do Polski coraz bardziej prawdopodobne

Widmo brexitu skłania wielu Polaków do myślenia o przeprowadzce z Anglii do Polski. Większość naszych obywateli pracuje na Wyspach wahadłowo, nie ma stałej umowy i nie posiada statusu rezydenta. Wiąże się to z ryzykiem braku możliwości pozostania na Wyspach po 31 października 2019 r. bez wizy. Dla przewoźników oznaczać to może dodatkową pracę związaną ze zwożeniem rodaków. Busy do Anglii brexit po 31 października mogą okazać się utrudnione dla firm transportowych, ponieważ kierowcy również będą musieli posiadać wizę na czasowy pobyt. Nikt dokładnie nie wie czego się spodziewać po rządach Borisa Johnsona i decyzji UK w tej sprawie. Jeżeli dojdzie do brexitu, to przez kilka najbliższych miesięcy chaos na wielu polach będzie nieunikniony.