przewozy do Anglii
pon. / czw. / sob.

przewozy do Polski
śr. / sob. / niedz.

kontakt w Polsce
+48 735 230 001

kontakt w Anglii
+44 7467 520 164

zadzwoń teraz

Dziś Brytyjczycy zagłosowaliby inaczej

gru 7, 2019

BREXIT oczami współczesności. Badania zlecone organizacji Best for Britain i People’s Vote ukazują, że jeżeli referendum odbyłoby się dziś, to zdecydowana większość Brytyjczyków zagłosowałaby za pozostaniem w Unii Europejskiej. Przepadano ponad 15 tys. respondentów w dwóch sondażach, które raportuje „The Independent”.

15% spadek zwolenników Brexitu!

Wnioskowanie na grupie reprezentatywnej wskazuje, że 15% zwolenników brexitu z 2016 r. dziś zagłosowałaby inaczej. Natomiast przeciwników pozostania w Unii przybyłoby ok 1 mln spośród grupy głosujących wcześniej za pozostaniem UK we Wspólnocie. W świetle obecnych wydarzeń to patowa informacja. Jeżeli Wielka Brytania nie zahamuje negocjacji zmierzające do podpisania umowy brexitowej to w najlepszym wypadku dojdzie do wyjścia UK na zasadach opisanych w porozumieniu ustalonym jeszcze przez Theresa May. Tragiczny w skutkach może okazać się Brexit bez umowy! Skutki wyjścia bez umowy oznaczałyby chaos i przyśpieszony kryzys nie tylko na Wyspach, ale również w Europie.

Wybory w Wilekiej Brytanii wzmocniły brexit

Wybory, które odbyły się w Grudniu 2019 roku tylko wzmocniły pozycję zwolenników brexitu. Niestety naród brytyjski opowiedział się za partią Borisa Johnsona, który jest zagorzałym zwolennikiem opuszczenia UK szeregów państw wspólnoty. Wyjście z UE stało się faktem i zegar odlicza do do 31 grudnia 2020, kiedy to skończyć ma się okres przejściowy i rozpocznie się nowa karta historii dla Europejczyków.