przewozy do Anglii
pon. / czw. / sob.

przewozy do Polski
śr. / sob. / niedz.

kontakt w Polsce
+48 735 230 001

kontakt w Anglii
+44 7467 520 164

zadzwoń teraz

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zarezerwujesz bus do Anglii w naszej firmie

lip 19, 2022

Planując podróż za granicę, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, związanych nie tylko z kupnem biletu, ale przede wszystkim z przygotowaniem się do podróży w odpowiedni sposób. Warto pamiętać o paszporcie, ubezpieczeniu, ewentualnych badaniach i szczepieniach, a także o dokumentach, które być może wymagane są po przyjeździe do danego kraju. Aby ułatwić Ci przygotowanie się do wyjazdu, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych kwestii, o których powinieneś wiedzieć, zanim zarezerwujesz nasz bus do Anglii. Dzięki temu będziesz odpowiednio przygotowany do dalekiej podróży!

O czym pamiętać przed wyjazdem?

Przygotowując się do wyjazdu do danego kraju, należy m.in. zorientować się w panujących tam przepisach dotyczących szczepień, przemieszczania się, czy lokalnych obyczajów. W ten sposób unikniesz niezręcznych sytuacji i ewentualnych konfliktów. Równie istotne jest sprawdzenie ważności paszportu oraz wizy. Niektóre kraje wymagają, aby dokument podróży był ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Skoro już mowa o dokumentach – pamiętaj, aby trzymać je w bezpiecznym miejscu, a dodatkowym zabezpieczeniem w razie ich zgubienia może być wcześniej wykonana kserokopia. 

Jeżeli podróżujesz do państw Unii Europejskiej wyrób sobie darmową kartę EKUZ, uprawniającą do bezpłatnej opieki zdrowotnej w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej danego państwa lub obniżenia jej kosztów. Nie zapomnij również o ubezpieczeniu oraz rozszerzeniu polisy o pokrycie kosztów transportu medycznego. Brak takiego ubezpieczenia jest częstą przyczyną bardzo poważnych problemów.

bus do Anglii

Jak przygotować się pod kątem zdrowotnym?

Każdy, niezależnie od tego, czy choruje i przejmuje na stałe leki, czy też nie, powinien pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych leków i akcesoriów. Mogą one przydać się w razie złego samopoczucia, czy urazu. Szczególną wagę powinny przywiązać osoby zmagające się z różnymi schorzeniami. W końcu możliwe są opóźnienia w powrocie z podróży, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w większą ilość potrzebnych lekarstw. Warto wziąć ze sobą również przedmioty, takie jak plastry, waciki, czy bandaż, aby pomóc sobie bądź osobie obok w razie nagłej potrzeby. Tuż przed wyjazdem wykonaj podstawowe badania lub skonsultuj się ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i możesz bezpiecznie wyjechać za granicę na długi czas.